Освітлення у ванній кімнаті, світло для ванної - як краще зробити
Сучасний асортимент освітлювальних приладів настільки різноманітний, що багатьом з нас видається легким питання вибору відповідної схеми освітлення. Але купивши і розмістивши світильники, що сподобалися, часто доводиться засмутитися, виявивши, що приміщення освітлене недостатньо або занадто яскраво. Це питання особливо важливе, коли підбирають освітлення для ванної кімнати.
Ванна - це місце, яке сприймається нами, як кімната релаксу. Тут ми не тільки проводимо звичні водні процедури, а й знімаємо тягар втоми після напруженого трудового дня. І освітлення у ванній кімнаті відіграє основну роль, тому що його рівень здатний впливати на психологічний стан людини. Фахівці стверджують, що недолік чи надлишок світла здатні пригнічувати нервову систему, сприяти прояву дратівливості. Уникнути неприємних наслідків нескладно, якщо до цього питання поставитися грамотно.
Яким має бути світло у ванній
Продумуючи схему освітлення слід пам'ятати, що світло у ванній має відповідати таким вимогам:
- Функціональність
- Безпечним
- Практичність
- Естетичність
Перший пункт має на увазі правильний розподіл джерел світла: купуйте світильники, визначившись, які з них виступатимуть як основні джерела, а які будуть додатковими. Оптимальною вважається комбінована система, де лампи дарують світло, наближене до денного природного.
Не варто забувати і про безпеку, адже ванна - це постійне вологе середовище. Освітлювальні прилади повинні бути призначені для експлуатації в подібних умовах і не мати пошкоджень, щоб уникнути контакту з водою.
Вибираючи освітлення для ванної кімнати, приділіть увагу не лише зовнішнім характеристикам, але й практичному боці. Пам'ятайте, що розподіл світла має бути рівномірним, а інтенсивність досить м'якою. Якщо гарний дизайнерський плафон упускає відблиски на стіни, то перебувати в такому приміщенні буде не комфортно. Все частіше у ванних кімнатах стали використовуватися світлодіоди. Вони відповідають вищезазначеним вимогам та підходять для приміщень з підвищеною вологістю.
Не можна не згадати про такий важливий момент, як естетичний вигляд. Навіть мініатюрний світильник для ванної кімнати не повинен «сперечатися» з обстановкою. Якщо ванна виконана в класичному стилі, хромовані поверхні бра перекреслять дизайнерський задум повністю. Але в сучасному інтер'єрі виглядатимуть чудово.
Варіанти світлового оформлення
Питання освітлення у ванній кімнаті починається із її габаритів. Якщо ви не можете похвалитися її розмірами, одного світлодіодного приладу буде достатньо. Непоганий варіант: кілька точкових світильників, які розташовані на стелі.
Власникам просторих приміщень можна сміливо експериментувати із зонами, затемняючи або виділяючи їх світлом. Фахівці рекомендують дотримуватися "золотої середини" навіть у такому питанні, як освітлення: чим більша кількість ламп планується використовувати, тим меншою має бути їх потужність і розмір.
Дуже ефектно має зонування світлом, тобто. світильниками можна виділити зону раковини, душову тощо. Дуже зручне використання моделей з регулюванням кута повороту, за допомогою якого легко розподілити світловий потік у бажаному напрямку.
Не лише світло, а й колір здатний керувати настроєм. Новинка світлового дизайну – лампи з ефектом «хромотерапії». Кольорова терапія діє розслаблюючим і дуже популярна останнім часом.
Але світло у ванній кімнаті може бути не тільки стельовим. Вишукано та романтично виглядає підлогове підсвічування. Для монтажу в підлогу використовують спеціальні ударостійкі світильники із стійким герметичним покриттям. Зазвичай кількість підлогових "світлових плям" не перевищує шести.
Варто звернути увагу, що приміщення ванних кімнат, виконані в приємних світлих відтінках бежевої гами (молочний, кремовий і т.п.), не вимагають великої кількості джерел світла, оскільки стіни світлих кімнат завжди відображають світло.
Щоб ваша ванна була не тільки функціональною, а й максимально комфортною, зверніть увагу на наші поради. Ми сподіваємося, що отримана інформація допоможе вам у виборі необхідних джерел світло.